Hyundai Elantra Sport má výkon 204 koní

Dynamické vyhotovenie sa od bežných modelov líši na prvý pohľad. Má osemnásťpalcové disky, špecifické nárazníky a agregát 1.6 T-GDI.

Nie je to tak dávno, čo našimi testovacími rukami prešiel nový Hyundai Elantra. Šiesta generácia tohto štvordverového kompaktu sa v našich končinách len zohrieva. Jej predaj však kórejská automobilka odštartovala doma a v Spojených štátoch amerických už dávnejšie a preto sa teraz rozhodla svoju ponuku okoreniť. Svoju paletu v USA rozširuje o dynamické vyhotovenie Sport.

Sedan nesúci tento štítok sa zhoduje s modelom známym ako Avante Sport, ktorý mal premiéru už skôr. Od bežných členov modelového radu sa preto líši na prvý pohľad. Má masku chladiča s čiernym rámikom a červeným nápisom Turbo prezrádzajúcim náturu pohonnej jednotky, mnoholúčové osemnásťpalcové disky kolies, nadstavce prahov a špecificky tvarované nárazníky. Súčasťou toho zadného je difúzor doplnený dvojicou výfukových koncoviek.

V interiéri automobilu sa objavili kožené sedadlá, ktoré nesú heslo Sport a majú kontrastné červené prešívania. Rovnaká niť si našla cestu aj na manžetu radiacej páky či športovejší volant. Ten má sploštenú spodnú časť, v ktorej je vyznačená stredová poloha. To je pomerne netradičné riešenie. Palubná doska disponuje imitáciou karbónu, vo vnútri nechýbajú kovové pedále ani ozdobné kryty prahov.

Elantra Sport skrýva pod kapotou agregát 1.6 T-GDI, ktorý poznáme z viacerých automobilov kórejského koncernu. Naposledy ho v rámci faceliftu dostala Kia Soul. Pre štvordverový Hyundai sa naladenie prepĺňaného štvorvalca nezmenilo, má teda výkon 204 koní. Agregát dosahujúci špičkové parametre 150 kW (204 k) a 265 Nm môže predné kolesá poháňať cez manuál alebo dvojspojku. V súčasnosti nie je jasné, či tento model uvidíme aj na európskych brehoch.

Autor: Marek Pokrývka

Originál článok http://autobild.cas.sk/clanok/212236/hyundai-elantra-sport-ma-vykon-204-koni