Kórejský sedan poháňa prepĺňaný motor 1.6 T-GDI naladený na výkon 150 kW (204 k). Skombinovaný môže byť s manuálom i dvojspojkou.

Hyundai odhalil vlani na výstavisku v Los Angeles šiestu generáciu typu Elantra. Debutu v Spojených štátoch amerických predchádzala prezentácia na juhokórejskej pôde, kde sa vozidlo predáva pod označením Avante. Domáca verzia v týchto dňoch dostala športové vyhotovenie.

Nový model s jednoduchým prívlastkom Sport sa vyznačuje ostrejšie tvarovaným predným nárazníkom s vstavanými diódami, maskou chladiča s nápisom Turbo, väčšími prahmi či difúzorom v zadnej časti. Ten obsahuje dvojicu okrúhlych výfukových koncoviek. Do štandardného vybavenia patria osemnásťpalcové mnoholúčové kolesá i LED osvetlenie. Vnútorný priestor je okorenený špecifickými sedadlami s označením verzie a niekoľkými ďalšími drobnosťami.

Ako už naznačuje nápis na prednom grile, kórejský sedan poháňa prepĺňaný motor. Ide o známy agregát 1.6 T-GDI. Turbobenzín je naladený na výkon 150 kW (204 k) a krútiaci moment 265 Nm, pričom môže byť skombinovaný so šesťstupňovým manuálom i sedemstupňovou dvojspojkou. Šprint na stovku má modelu Avante Sport trvať osem sekúnd. Debut variantu s menom Elantra očakávame v druhej polovici roka, pravdepodobne príde aj do Európy.

Doplnenie presnejších informácií: Prvé vozidlá 6. generácie Elantry prídu na predajne v priebehu mája 2016. Verzia SPORT zatiaľ pre Európu nie je k dispozícii.